Інформація для абітурієнта

Дерево… Воно є не тільки посередником між небом і землею, між людиною і природою. Взявши від сонця теплий, живий промінь, воно зберігає його аж до того часу, поки людина не захоче відчути тепло та побачити обличчя живої душі.                              

Тому якщо і є щось вічне, то це робота з деревом, що дарує не тільки насолоду споглядання, а й силу, наснагу, міць та витривалість.                            

Чи кожному відкриється справжня душа дерева? Відповідь на це запитання можна знайти, навчаючись у Київському вищому професійному училищі деревообробки, унікальному навчальному закладі, який здійснює підготовку фахівців-деревообробників.

Київське вище професійне училище деревообробки розташоване у мальовничому куточку Києва, на березі могутнього Дніпра-Славутича.                  Наш навчальний заклад має свою самобутню історію, яка почалася в 1930 році зі створення школи фабрично-заводського учнівства при Київському деревообробному комбінаті.                                              

За 86 років своєї діяльності навчальний заклад, пройшовши досить цікавий шлях, виріс до вищого професійного училища деревообробки.                          

Це єдиний в столиці і один з найкращих профільних професійно-технічних закладів в Україні, який готує висококваліфікованих спеціалістів для деревообробної галузі промисловості.              

Київське вище професійне училище  є  державним  професійно-технічним  закладом ІІІ  атестаційного  рівня.

Навчальний процес з підготовки висококваліфікованих робітників та молодших спеціалістів здійснюється за ступеневою системою. Згідно інтегрованого навчального плану на другому ступені  здійснюється підготовка кваліфікованих робітників  за спеціальностями:    

  • Столяр;
  • Виробник художніх виробів з дерева;
  • Верстатник деревообробних верстатів;
  • Оббивальник меблів;
  • Деревообробник будівельний;
  • Кухар.
  • Кондитер                                                                                                                                                          На третьому ступені здійснюється підготовка молодших спеціалістів за спеціальностями:
  • Виготовлення меблів;
  • Обробка деревини.

         Столярне ремесло серед інших занять завжди було надзвичайно важливим, оскільки дерево споконвіку вірою і правдою служило людям.                         

 Результат  роботи столяра – різноманітні  столярні вироби, а саме: віконні рами, сходові огородження, ліжка, стільці, крісла, дивани, дверні полотна, корпуси легких суден, шафи, письмові столи.

 Професія виробника художніх виробів з дерева належить до розряду творчих.

 Виробник художніх виробів з дерева  – людина, яка досконало володіє одним з видів народного декоративно-прикладного мистецтва – художньою обробкою дерева, що поєднує у собі творчі професії художника і виконавця різьби та розпису по дереву.                                

 Верстатник деревообробних верстатів у деревообробних цехах підприємств виконує роботи щодо виготовлення столярних деталей, вузлів, виробів, меблів різної складності відповідно до креслень та ескізів.                                        

 Верстатник  обробляє деревину і виготовляє деталі і заготовки з дерева різноманітного  призначення на різних верстатах, налагоджує їх для виконання необхідної операції.                                        

 Робота оббивальника меблів включає в себе різні оббивальні роботи з виготовлення м’яких меблів різних стилів за кресленнями, малюнками та ескізами.    

 Кухар – це вічна і постійно актуальна професія. Сьогодні ресторанний бізнес вимагає від працівників професіоналізму, тому наші учні опановують  не тільки класичну, а й  сучасну  технологію приготування їжі, гарантуючи якість та безпечність готової продукції.

Бачити своїх вихованців не тільки справжніми фахівцями, але й освіченими людьми, гармонійно розвиненими особистостями – головне завдання для педагогічного складу училища.

 Теоретичне навчання відбувається в навчальних кабінетах училища: кабінетах загальноосвітньої та професійної підготовки.                                              

  Ази професії учні опановують  у виробничих майстернях навчального закладу. Саме тут вони починають розуміти мову деревини, що з легким шурхотом кучерявої стружки в’ється з-під рубанку. Тут руки звикають до інструменту. Верстати, на яких учні опановують професію, нічим не відрізняються від тих, що використовуються на виробництві. Тому, опанувавши всіма тонкощами роботи в майстерні, учні почуватимуть себе впевнено на виробництві.                            

Після закінчення навчання всі учні мають гарантоване працевлаштування або можливість продовжити навчання за фахом у вищих навчальних закладах.    

Сучасна молода людина повинна бути фізично розвиненою, і для цього в училищі створені всі умови. Насамперед це наявність спортивних зал, у яких проводяться уроки і заняття різних спортивних секцій.

 Для гармонійного духовного розвитку у навчальному закладі працюють гуртки художньої самодіяльності: танцювальний, вокальний, вокально-інструментальний.                                                                          

А також в училищі працює надзвичайно цікавий гурток маркетрі, на заняттях якого учні можуть підвищити свій професійний і творчий рівень.

 У  КВПУ деревообробки учні відчувають і соціальний захист держави.  

Усі учні отримують стипендію. Для потреб учнівської молоді працюють і їдальня навчального закладу, і медичний пункт.                                                                              А коли закінчується навчальний день, свої двері гостинно відчиняють  гуртожитки, де також створені усі умови для нормальної життєдіяльності іногородніх учнів.                                                                                                    

КВПУ деревообробки – активний учасник та переможець багатьох цікавих міських заходів та конкур.                                                                                                                        Молодь, яка має хист і бажання виготовляти сучасні вишукані меблі, опановувати майстерністю інкрустації та різьблення по дереву, досконало знати деревообробне обладнання та технологію виготовлення найрізноманітніших виробів з дерева, а також професійно та смачно готувати страви, свої мрії здійснить у Київському вищому професійному училищі деревообробки.

     Шановні юнаки та дівчата! Не втрачайте свій шанс! На вас чекає прекрасний навчальний заклад!

      Ласкаво просимо на навчання до Київського вищого професійного училища деревообробки!

    Презентація КВПУД